Global Workplace is Here!

21.08.2019

3. oktoobril 2019 toimub Tallinnas välistööjõu kaasamise fookusega konverents, mida korraldavad EMN Eesti, Mainor AS ja Work in Estonia.

Viimastel aastatel on töömaastik Eestis ja Euroopas kiiresti rahvusvahelistunud. Üha rohkem ettevõtteid tegutseb rahvusvaheliselt ning spetsialistid väärtustavad sageli mobiilsust ning sellega koos kasvavaid töökogemusi ja professionaalseid võrgustikke. Ettevõtete piirideülesuse ja rahvusvaheliste töökollektiividega kaasnevatele võimalustele ja katsumustele keskendutaksegi Öpiku Konverentsikeskuses 3. oktoobril.

Konverentsi avasessioon käsitleb rahvusvahelise tööjõu liikumise trende ja seda, mida rahvusvahelised ettevõtted teevad, et muutustega paremini toime tulla. Ettekanded peavad Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga (EBRD) ja taastuvenergia valdkonna suurtegija Siemens Gamesa esindajad. Teine sessioon kaardistab ELi liikmesriikide avaliku- ja erasektori organisatsioonide praktikaid välistöötajate kaasamisel. Tutvustatakse Euroopa Rändevõrgustiku üleeuroopalise uuringu tulemusi ning OECD ja UNHCRi kogutud häid tavasid välismaalaste kaasamisel Euroopa ettevõtete töötajaskonda. Läänemere piirkonna õppetunde valgustab Work in Estonia/ Talent Boost.

Pärastlõunal jagunetakse kolme praktilisse töötuppa, mis keskenduvad välistöötajate värbamisele, nende tööellu sisenemisele ja sellele, kuidas toetada välistöötajate sulandumist Eesti ellu.

Konverentsi töökeel on inglise keel.

Tutvu konverentsi programmiga ja registreeri üritusele SIIN.