EMNi ja OECD veebiseminar: Kuidas mõjutab COVID-19 pandeemia välistudengeid?

10.09.2020

COVID-19 viirusepuhang ja ELi ning OECD liikmesriikide poolt viiruse leviku piiramiseks kasutusel võetud meetmed mõjutavad neisse riikidesse õppima asuvaid välistudengeid otsesemalt ning kaudsemalt. Kuigi nende mõjutuste pikaajalisi tagajärgi on raske ette ennustada, siis lühiajalised mõjud on juba ilmsed. Näiteks on uute elamislubade taotluste menetlemine või olemasolevate uuendamine mitmelgi juhul takistatud või peatatud. See omakorda raskendab välistudengite olukorda, kes asuvad juba vastuvõtvas riigis koha peal.

Välistudengitele avaldab mõju ka järsk langus majandustegevuses, mille tagajärjel on ohus nende osaajaga töökohad ning sissetulekud. Sellest tulenevalt on ahtamad välistudengite võimalused õpinguid jätkata ning õpingute järgselt leida töö või alustada ettevõtlusega.

Missuguseid teisi mõjusid on COVID-19 pandeemia välistudengitele ELi ja OECD liikmesriikides kaasa toonud ning kuidas on riigid nendele väljakutsetele reageerinud? Sellest räägitakse lähemalt 17. septembril toimuval EMN ja OECD ühisveebiseminaril, kus esitletakse värskelt valminud COVID-19-teemalist informi välistudengitest. Tutvu veebiseminari programmiga ning registreeri end siin.